Vi var ute etter å lage en unik salatost med god smak, men som fortsatt lar den fantastiske smaken fra geitemelka skinne. Vi ville holde det mest mulig basert på norske smaker, prøvde forskjellige sammensetninger. Blant annet karve. Tørket karve har veeldig mye smak, og tok fort overhånd.
Gjennom nettverket vårt av småskala produsenter kom vi i kontakt Halvor Heuch hos Arcus. Vi fikk en test-batch av karve som de hadde brukt i sin akevittproduksjon. Denne hadde en mild og fin karvesmak, og et hint av akevitt. Sammen med en veldig god ostesmak syntes vi dette ble en innertier. Og det syntes de tilsynelatende også på Dyrskun på Seljord, der vi fikk pris for Årets Matprodukt i 2022. Stas!
Kvita Akevittkarve blir mer og mer populær, og vi er spent på fortsettelsen.
Om enn litt mot den sære enden av osteverdenen, så topper den det meste. Spesielt en god salat til tapasen.


Kvita Akevittkarve
Frisk om mild «fetaost»-type av dagfersk geitemelk fra Beiarn. Lagt på oljelake smakssatt med "gjenbrukt" karve fra akevittproduksjon hos Løiten Destilleri, som gir en dempet karvesmak og et behagelig hint av norsk akevitt. Veldig godt tilbehør til tapas og spekemat, til grillmaten, eller i en tradisjonell grønn salat.
I salg hos
Spiskammerset i Beiarn. Coop Prix Beiarn Coop OBS City Nord Coop Prix SaltstraumenIngredienser | Geitemelk (pasteurisert), rapsolje, karve (fra akevittproduksjon), salt, løpe, melkesyrekultur. |
---|---|
Allergener | Geitemelk, melkesyrekultur - Melk |
Egenskaper |
|
Holdbarhet | 6 mnd |
Oppbevaring | Temperatur fra: 0 - 4 grader |
Energi | 250 / 1038 |
---|---|
Fett | 20.2 |
– mettede fettsyrer | 13.7 |
Karbohydrater | 1.5 |
– sukkerarter | 0 |
Protein | 15.6 |
Salt | 2.5 |
Innhold
Ingredienser | Geitemelk (pasteurisert), rapsolje, karve (fra akevittproduksjon), salt, løpe, melkesyrekultur. |
---|---|
Allergener | Geitemelk, melkesyrekultur - Melk |
Egenskaper |
|
Holdbarhet | 6 mnd |
Oppbevaring | Temperatur fra: 0 - 4 grader |
Næringsinnhold
Energi | 250 / 1038 |
---|---|
Fett | 20.2 |
– mettede fettsyrer | 13.7 |
Karbohydrater | 1.5 |
– sukkerarter | 0 |
Protein | 15.6 |
Salt | 2.5 |
Produktvarianter
Kvita Salatost Akevittkarve i Olje
EPD: 6103212
GTIN (F-pak): 7090052281093
Merk at produsenten selv er ansvarlig for informasjonen på denne siden. Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese produktets ingrediensliste nøye. Stiftelsen Norsk Mat er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Alle produkter fra Beiarmat

Kvita Middelhavet
Frisk og mild fetaost-type av 100% geitemelk fra Beiarn. Oljelake smaksatt med krydder inspirert av det Italienske kjøkkenet og middelhavsretter.

Kvita Chili & Anis
"Feta"-variant av geitemelk fra Beiarn i Nordland, lagt på rapsolje og tilsatt chiliflak og anis.