Energi | 1387/332 |
---|---|
Fett | 2,1 |
– mettede fettsyrer | 0,5 |
Karbohydrater | 59 |
– sukkerarter | 0,9 |
Protein | 11 |
Salt | 0,1 |

DUGA BYGGKORN FLAK
Kjøp hos ASKO- Spesialitet
- NytNorge
Duga flaket bygg enger seg til bakst; både i og som garnityr. Godt fiber -og proteinrikt alternativ til lettkokte havregryn. Smakfull og god i grøt, men også god som den er - med melk eller yoghurt. Perfekt i müsliblandinger.
En porsjon Duga byggflak (50 g) inneholder 3,7 g betaglukan, som er tilstrekkelig for å oppnå gunstig helseeffekten av betaglukanet.
Kan spises som de er eller kokes på samme måte som havregrøt.
I salg hos | ASKO, SERVICEGROSSISTENE, samt LOKALMATSENTERET (post@lokalmatsenteret.no) |
---|
Duga AS
Østfold
Duga byggkorn – sunt og smakfullt! Vårt unike byggkorn har en mild smak og et naturlig høyt innhold av kostfiberet ...
Gå til produsentInnhold
Ingredienser | Varmebehandlet, valset og tørket norsk nakenbygg |
---|---|
Allergener | Bygg |
Egenskaper |
|
Holdbarhet | 15 mnd |
Oppbevaring | Tørt, ikke over normal romteperatur. |
Næringsinnhold
Energi | 1387/332 |
---|---|
Fett | 2,1 |
– mettede fettsyrer | 0,5 |
Karbohydrater | 59 |
– sukkerarter | 0,9 |
Protein | 11 |
Salt | 0,1 |
Produktvarianter
-
D-pakk a`6 stk. F.pakk
EPD: 4609194
Flere produkter fra Duga AS
Duga AS
DUGA BYGGKORN STEEL CUT
ØstfoldDuga byggkorn – en naturlig del av et sunt og fiberrikt kosthold. Duga har en mild og rund smak og er allsidig i bruk. Koketid 12-15 min.
Duga AS
DUGA BYGGKORN HELE
ØstfoldDuga hele korn av nakenbygg har en mild, god smak og er et godt alternativ til vanlig ris, pasta og potet. Skal ikke bløtlegges. Server den ved siden av kjøtt og fisk, i supper eller i salater.